couple-1834936_960_720Problemy z erotyczną sferą życia, mogą czasami stać się dla nas bardzo przytłaczające. Tym bardziej wtedy, gdy nie potrafimy o ich rozmawiać. Jak sobie z tym poradzić?

Seks, intymność i bliskość – te tematy nie są już tabu, ale nadal niektórym z nas brakuje odwagi, by otwarcie o nich rozmawiać w związku ze swoim partnerem. Kilkadziesiąt lat temu z podobnymi rozterkami borykało się wiele osób, dlatego z pomocą przyszła im wtedy Michalina Wisłocka i jej książka: „Sztuka Kochania”. Obecnie ta publikacja kolejny raz przeżywa swoje pięć minut i jest rozchwytywana przez wszystkich w błyskawicznym tempie. To jedynie potwierdza, że mimo upływu lat, nowych możliwości i wielkiego postępu w każdej dziedzinie życia, seks nadal jest czymś o czym trochę wstyd mówić. W dalszym ciągu mamy pewne opory przed otwartym mówieniem o swoich potrzebach, oczekiwaniach i intymnych rozterkach. Bez względu na to kim jesteś w obecnym związku, warto nauczyć się wyrażania swoich potrzeb, pragnień i oczekiwań względem partnera oraz bliskości i intymności z tym związanej. Jak nie bać i nie wstydzić się mówić o swoich intymnych perypetiach? Jak nauczyć się swobodnie dyskutować o seksie?

Seks bez tabu – odważ się na więcej

Wiele osób myśli, że brak seksu i rozmów o nim w relacji intymnej, to nic złego. Przecież to normalne, że z biegiem czasu i lat, nie układa się w sypialni tak, jakbyśmy chcieli lub tak, jak to bywało na początkowych etapach związku.

Jeżeli również i Ty masz problem z otwartym porozumiewaniem się z partnerem w kwestii pożycia intymnego, to warto pomyśleć o wizycie w gabinecie seksuologicznym.

Seksuolog bez tajemnic

Kim tak naprawdę jest seksuolog? Czym się zajmuje taki specjalista? Seksuolog to osoba pomagająca pozbyć się lęku przed seksem i rozmowach o nim. Co może nam doradzić taki specjalista?

– psychoterapię,

– leki,

– praktyczne wskazówki dotyczące bliskości i współżycia,

– metody zapobiegania problemom.

Gdzie znaleźć odpowiedni gabinet seksuologiczny?

Jeżeli chcesz naprawdę skorzystać z wizyty u seksuologa, to powinieneś wybrać gabinet, w którym pracuje odpowiednio wykwalifikowana osoba. Tylko takiemu specjaliście można zaufać i powierzyć mu swoje osobiste rozterki. Taką fachową pomoc oferuje seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/.