Nietrudno zauważyć, że choć z pozoru oferty ubezpieczeń szpitalnych są do siebie zbliżone, to ich koszt może znacząco się różnić. Każdy ubezpieczyciel inaczej nalicza zarówno składki, jak i wysokość odszkodowania za pobyt ubezpieczonego w szpitalu. Każdy wie, że nieszczęśliwy wypadek w pewnym stopniu mocno komplikuje życie, także pod względem finansowym. Dlatego tak istotne jest posiadanie odpowiedniego świadczenia, które pomoże nam w trudnych chwilach. Na co się zdecydować?

Ubezpieczenie na pobyt w szpitalu – co daje?

Większość polis na życie dostępnych w Polsce ma w swojej ofercie ubezpieczenie na pobyt w szpitalu, które jest niezmiernie ważne. Takie świadczenie to bardzo ważna sprawa, ponieważ może znacząco odciążyć nasz budżet domowy, kiedy ulegniemy wypadkowi lub zachorujemy. Jak wiadomo leczenie szpitalne jest bardzo drogie i dzięki odpowiedniej polisie nie musimy się martwić o nasze życie oraz zdrowie. Środki z ubezpieczenia zapewnią nam i naszym bliskim wsparcie w trudnych chwilach.

Zanim przejdziemy do zakupu ubezpieczenia szpitalnego, powinniśmy dokładnie zastanowić się czego oczekujemy i jakie mamy możliwości finansowe. Istotny jest również nasz wiek, stan zdrowia, możliwość dziedziczenia różnych schorzeń i chorób po naszych bliskich, jak również nasza aktywność fizyczna. Na tej podstawie ubezpieczyciel przedstawi nam najkorzystniejszą ofertę, która będzie spełniać wszystkie nasze kryteria wyboru.

Prywatne ubezpieczenie szpitalne – jakie wybrać? 

Analizując dogłębnie wszystkie przedstawione oferty na rynku z pewnością znajdziemy najbardziej dopasowane do nas ubezpieczenie na pobyt w szpitalu, tym samym nie martwiąc się o przyszłość. Powinniśmy mieć również świadomość, że ubezpieczalnia będzie od nas wymagała wypełnienia ankiety medycznej lub nawet wykonania badań w celu ustalenia stanu zdrowia. Dlatego nie warto zatajać ważnych informacji, ponieważ w późniejszym czasie może to być podstawa do niewypłacenia odszkodowania.

To, co również jest bardzo istotne to wiek w jakim chcemy przystąpić do zakupu polisy. Im starsi jesteśmy, tym większe ryzyko zachorowania i w przypadku ubezpieczeń, które są naliczane indywidualnie, może to skutkować wyższą składką. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nieco inne polisy, więc wybór może okazać się naprawdę ciężki.

Posiadając prywatne ubezpieczenie na pobyt w szpitalu możemy być pewni, że uzyskamy niezbędną pomoc oraz wsparcie finansowe, nawet w najtrudniejszych momentach życia. Nieszczęśliwy wypadek to coś, czego nie da się przewidzieć, dlatego zawsze trzeba być przygotowanym na najgorsze. Posiadając odpowiednie zabezpieczenie na pewno będziemy czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Dodatkowe ubezpieczenia – czy warto?

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy oferuje nam szeroki wybór świadczeń, tak by każdy mógł dopasować idealny wariant dla siebie. Ubezpieczenie na pobyt w szpitalu to umowa dodatkowa, którą zawieramy do umowy głównej. Ten rodzaj zabezpieczenia jest niezwykle ważny, ponieważ zapewnia dużą ochronę na wypadek długotrwałego pobytu w szpitalu, przebytych operacji i trwałych uszkodzeń.

Taka umowa daje nam wysoki komfort psychiczny, ponieważ podczas poważnego uszczerbku na zdrowiu możemy liczyć na fachową i kompleksową pomoc. Nie warto oszczędzać na zdrowiu, ponieważ w późniejszym czasie może nas zwyczajnie nie być stać zapłacić za kosztowne leczenie bądź rehabilitację.

Kolejną zaletą posiadania dodatkowej polisy jest elastyczny zakres sumy ubezpieczenia, czyli sami decydujemy o jej wysokości. Co ważne, takie świadczenie zapewnia także wsparcie, dzięki któremu możemy pokryć koszty zakupu leków, sfinansowanie prywatnych konsultacji lekarskich, rehabilitacji i wiele innych. Czas trwania umowy dodatkowej to 5 lat i jak najbardziej istnieje możliwość jej ciągłego odnawiania.

Wtedy warto zdecydować, czy wystarczą nam bieżące ustalenia, czy może chcemy poszerzyć zakres świadczeń. Trzeba wiedzieć, że tylko od nas zależy, który wariant wybierzemy, jakie składki będziemy płacić i ile czasu będzie trwało. Jedno jest pewne – nie warto na tym oszczędzać, ponieważ takie ubezpieczenie szpitalne zagwarantuje pomoc, kiedy zajdzie taka potrzeba.