Każdy z nas marzy o tym, by potrzebne nam było jedynie kilka godzin snu. Wypoczywając 3-4 godziny, nasza doba znacznie by się wydłużyła i to bez negatywnego wpływu na zdrowie i odporność organizmu. Krótszy sen jest jak najbardziej realny i do tego możemy po nim czuć się tak zregenerowani, jak po spędzeniu 8 godzin w łóżku. Jak tego dokonać? O tym przeczytasz w tym artykule.

Jak spać krócej – sekret tkwi w sypialni

Większość z nas, od czasu do czasu, miewa problemy z zaśnięciem. Oznacza to, że możemy nawet godzinę leżeć bezproduktywnie w łóżku, zamiast wykorzystać ten czas na coś innego – czytanie książki, swoje hobby lub nadrabianie obowiązków domowych. Do tego, poranne wstawanie po kilku drzemkach, obniża naszą produktywność i sprawia, że jesteśmy mniej wydajni. W efekcie, na wykonanie zadań marnujemy więcej energii, ale z mizernym skutkiem. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, by spać krócej i efektywnie. W pierwszej kolejności musimy wprowadzić zmiany do sypialni. Wymienić materac, odpowiednio dobrać tkaniny z jakich uszyta jest nasza pościel i zaopatrzyć się w porządną kołdrę. Z jakiego powodu jest to takie ważne?

Śpij lepiej – zadbaj o wygodę

Pierwsza zasada wydajnego snu – kładź się wtedy, kiedy naprawdę czujesz zmęczenie i wiesz, że od razu zaśniesz. Po drugie, wymień materac na komfortowy. Taki, który dostosuje się do pozycji w jakiej śpisz, będzie miał odpowiedni stopień twardości i przede wszystkim, wyróżni się właściwościami antyalergicznymi. To zapobiegnie powstawaniu w nim roztoczy. Ostatnia kwestia, czyli przykrycie – warto, by wypełnienie kołdry było zrobione z naturalnych substratów. Najlepiej sprawdzi się nowoczesna kołdra 4 pory roku. Dzięki niej będzie nam idealnie ciepło bez względu na porę roku i panującą temperaturę. Nie przegrzejemy organizmu zimą, więc nasze ciało nie będzie się pocić. Latem, nie obudzimy się przez to, że będzie nam za gorąco. Jeśli chcesz wprowadzić do swojej sypialni elementy, które sprzyjają zdrowej regeneracji organizmu w czasie snu, zajrzyj do tego sklepu online: https://expertsnu.pl/.

Od tego, czy wyśpimy się dzięki krótszemu wypoczynkowi, zależy wiele elementów: tryb życia, ilość aktywności fizycznej, dieta oraz predyspozycje genetyczne. Z wiekiem nasz organizm potrzebuje mniej snu. Ograniczenie kofeiny, mocnej herbaty i nikotyny, także pomoże nam wyregulować swój zegar biologiczny.