Pampersy dla dorosłych są produktami higienicznymi, specjalnie opracowanymi dla osób z problemem nietrzymania moczu tudzież tych unieruchomionych w łóżku. Korzystają z nich seniorzy, jak i osoby dużo młodsze w trakcie choroby czy po urazach. Pieluchy dla ludzi dorosłych znajdują zastosowanie w przypadku osób niewstających z łóżka. Mogą być to sytuacje czasowe (operacja, wypadek) lub też stany przewlekłe wynikające z poważnych schorzeń. Są nieocenionym wsparciem w trakcie opieki nad osobą leżącą. Pieluchomajtki czy pampersy dla dorosłych– co jest lepszym rozwiązaniem?

Pieluchomajtki dla dorosłych- kiedy warto je wybrać?

Pielucomajtki mają wiele zalet, a przydają się zwłaszcza pacjentom z ciężkim stopniem nietrzymania moczu. Takie produkty charakteryzują się:

  • wysoką chłonnością,
  • wygodą użytkowania – nie trzeba ich prać, po zużyciu wyrzuca się je do kosza, ponadto są ułatwieniem dla opiekunów, a przy tym zapewniają komfort chorym,
  • wysokim stopniem ochrony przed przeciekaniem,
  • bocznym zapinaniem, usprawniającym ich wymianę.

Pieluchomajtki znajdujące się na stronie  https://chlonne24.pl są wykonywane z bezpiecznych dla skóry materiałów. Nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej skóry, ponadto niektóre produkty zawierają wskaźnik wilgotności. Wskaźnik zmienia kolor, kiedy to pielucha wymaga wymiany, co jest bardzo przydatną opcją dla opiekuna. Pieluchomajtki są świetnym wyborem zwłaszcza w przypadku częstych oraz obfitych wycieków moczu. Łatwo się z nich korzysta, a ponadto nadają się do noszenia zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dla osób nieleżących, cierpiących na popuszczanie moczu, mogą okazać się mało wygodne. Dla takich osób polecana jest bardziej dyskretna forma ochrony. Pieluchomajtki nie są też dobrym rozwiązaniem dla osób młodych, które mogą czuć się w nich mało komfortowo. W przypadku niewielkiego oddawania moczu, nie jest potrzebne aż tak chłonne zabezpieczenie.

Majtki chłonne- komu są polecane?

Majtki chłonne znacząco różnią się od pieluchomajtek. Przede wszystkim są one o wiele cieńsze i przypominają zwykłą bieliznę. Zakłada się je identycznie jak zwykłe majtki, a więc są bardziej dyskretniejszym rozwiązaniem. Można je zakupić w wersji dla kobiet oraz mężczyzn. Znajduje się w nich wkład ochronny, a przy tym dobrze przylegają do ciała, aby zapewnić odpowiedni stopień ochrony. Ich noszenie jest bardziej komfortowe, zwłaszcza dla osób aktywnych. Majtki chłonne są dobrym wyborem dla pacjentów ze średnim nietrzymaniem moczu, niekiedy jednak należy je częściej zmieniać. Wśród ich najważniejszych cech wymienia się:

  • komfort noszenia dla pacjentów aktywnych,
  • wysoka chłonność,
  • dostosowanie do kształtu ciała,
  • nowoczesna i dyskretna forma.

Co lepsze pieluchomajtki czy pampersy?

Pieluchy czy pieluchomajtki dla dorosłych– co będzie lepszą opcją? Oba rozwiązania mają swoje wady, jak i zalety. Ponadto, obie metody ochrony przeznaczone są do innych celów. Majtki chłonne są najlepszą opcją dla osób aktywnych. Łatwo się je zakłada i zdejmuje, a przy tym dobrze chłoną mocz. Są cienkie, a więc gwarantują pełną dyskrecję. Przypominają zwykłą bieliznę i świetnie nadają się do używania w ciągu dnia, gdyż nie powodują uczucia wstydu i skrępowania. Pieluchomajtki natomiast są polecane osobom leżącym, chorym, po wypadkach, które nie są w stanie korzystać z toalety. Wykazują się doskonałą chłonnością, a więc nie trzeba ich tak często zmieniać. Pieluchomajtki dostępne są w wielu rozmiarach, jak i stopniach chłonności, a więc można je bez problemu dopasować do potrzeb pacjenta. Co ważne, można na nich uzyskać refundację.