dentist-1468619_960_720Jeżeli jesteś dentystą i marzy Ci się otworzenie własnego gabinetu stomatologicznego, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Dzisiaj otwarcie własnego biznesu jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko dobrze przejrzeć internet i już mamy pewien pogląd na założenie biznesu. Jednak profesjonalny gabinet wymaga dobrego przygotowania i znajomości rynku. Jak zatem się do tego przygotować? Co musisz wiedzieć zanim otworzysz swój prywatny gabinet?

Przygotowanie i planowanie

Przede wszystkim liczy się dobra lokalizacja. Gabinet stomatologiczny w centrum miasta to najlepszy pomysł, choć otworzenie go na obrzeżach, tam gdzie nie ma w pobliżu dentysty czy przychodni lekarskiej też będzie dobrą inwestycją. Co dalej?

Po pierwsze, aby być stomatologiem musisz mieć odpowiednie wykształcenie w tym kierunku, udokumentowane na piśmie.

Po drugie, musisz mieć odpowiednie narzędzia i sprzęty do wykonywania pracy. Zatem jakie akcesoria będą Ci potrzebne? Między innymi:

– produkty lecznicze,

– wyroby medyczne,

– aparatura,

– sprzęt medyczny,

– urządzenia sanitarne i sterylizujące.

Takie zaopatrzenie stomatologiczne możesz znaleźć na przykład tutaj: http://medicaldepot.pl/k/987/view/osteotomy-stomatologiczne-987.html.

Meble medyczne

Również meble medyczne znajdujące się w Twoim gabinecie muszą spełniać standardy z góry ustalone przez Ustawę z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych. Jeżeli jesteś ciekawy, gdzie można zakupić profesjonalne materiały medyczne, zajrzyj tutaj: http://medicaldepot.pl/k/545/view/materialy-chirurgiczne-545.html.

Otwarcie własnej działalności

Kolejną rzeczą, która jest nieunikniona przy otwieraniu własnego gabinetu, to założenie własnej działalności gospodarczej. Co będzie wymagane przy realizacji tego przedsięwzięcia?

– Twoje dane osobowe,

– numer dokumentu, który uprawnia Cię do wykonywania zawodu,

– przedstawienie formy działalności medycznej,

– numer identyfikacji podatkowej (NIP),

– adres do korespondencji,

– określenie specjalizacji.

Sklep zaopatrzenia medycznego

Jeżeli już otworzysz swój własny gabinet, będziesz musiał znaleźć dobry sklep medyczny, w którym zaopatrzysz się w niezbędne narzędzia i meble. W poszukiwaniach możesz sobie pomóc, sprawdzając ten sklep zaopatrzenia medycznego: http://medicaldepot.pl/.