doctor-563428_640Wózki to artykuły medyczne bez których ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę w szpitalu. Ułatwiają przemieszczanie się po korytarzach osób chorych, ale również mogą służyć jako pomoc pielęgniarek przy rozwożeniu leków. Dzisiaj postaramy przyjrzeć się bliżej poszczególnym typom i modelom wózków. Najbardziej powszechne i niezawodne artykuły medyczne znajdziesz tutaj: http://medicaldepot.pl/

Wózek pielęgniarski stanowi ogromne ułatwienie dla pielęgniarek. Stosowany głównie do rozwożenia leków pacjentom. Jednakże w zależności od wyposażenia, może służyć jako wóz opatrunkowy, czy też punkt poboru krwi. Większość modeli posiada szyny na kuwety oraz kosze na odpady. Wózek ze względu na swoją funkcjonalność sprawia, że praca personelu staje się łatwiejsza.

Kolejne wózki, które charakteryzują się niezwykłą praktycznością to wózki pielęgniarsko – kartotekowe. Wzbogacone zostały o specjalną szufladę, która pozwala przechowywać bieżącą dokumentację pacjenta.

Wózki do przewozu chorych to jedna z najważniejszych sprzętów w szpitalu. Sprawdzają się zarówno w przypadku spokojnego przewozu pacjenta na salę operacyjną, ale również w momencie natychmiastowej reanimacji, czy przeprowadzenia pełnej diagnostyki radiologicznej. Prace nad funkcjonalnością wózków wciąż trwają. Najnowsze modele zostały opracowane tak, że w ramach ekstremalnych warunków, można przeprowadzić na nich cały zabieg chirurgiczny. Wózki wyposażone zostały w składane wieszaki do kroplówek, uchwyty pomagające w wprowadzeniu oraz piąte, zapasowe koło, które umożliwia manewrowanie sprzętem w małych przestrzeniach. Konstrukcja wózka pozwala na umieszczenie dodatkowych, potrzebnych elementów, takich jak butla z tlenem.

Wózki reanimacyjne wykorzystywane są na oddziałach ratunkowych. Ich najważniejszą cechą jest możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki RTG oraz szybkiego ustawienia leża w pozycji Trendelenburga. Wózek wyposażony powinien być w odpowiedni materac elektroprzewodzący, konstrukcję zapewniającą przepływ  ładunków elektroprzewodzące koła.

Wózki endoskopowe to takie, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w tym endoskopowego. Wózki przeznaczone są na wszystkie oddziały i służą przemieszczaniu chorego pomiędzy nimi. Powinny mieć większą możliwość regulacji wysokości w porównaniu do innych wózków transportowych.

Najnowocześniejsze wózki medyczne znajdziecie w sklepie http://medicaldepot.pl/k/1153/view/wozki-wielofunkcyjne-1153.html – 'hurtownia sprzętu medycznego’ http://medicaldepot.pl/kontakt.html . Nasza hurtownia sprzętu medycznego http://medicaldepot.pl/kontakt.html oferuje najlepsze modele wózków medycznych, które ułatwią codzienną pracę z chorym.