female-864400_640

W dobie obecnej temat seksu i erotyki jest na porządku dziennym. Seks, seksualność i życie erotyczne nie są już tabu i każdy może znaleźć odpowiedź na pytanie jakie go w tej kwestii nurtuje. Jednak wiele osób traci apetyt na miłosne wzniesienia. Dlaczego?

Jak zmienia się życie intymne?

Namiętność i uniesienia w związku często kończą się kiedy kobieta i mężczyzna wychodzą z tak zwanego wieku kopulacyjnego. Wtedy też tracą ochotę na zbliżenia i tym samym przestaje istnieć ich życie intymne. Uważają, że to już taki okres, w którym tego się nie robi, a rozmawiać o tym też nie trzeba, bo chyba już w tym wieku nie wypada. Błędne pojęcie na temat pożycia seksualnego jest powielane od wieków, kiedy już nie możemy spłodzić dziecka to i tym samym seks nam się nie należy, bo jesteśmy na niego za starzy czy za poważni. Ale nie tylko w kryzysie wieku średniego czy w menopauzie zdarzają się takie problemy.

Kto jeszcze może mieć problemy z seksem?

Wiele osób, które są w wieku kopulacyjnym musi zmierzyć się z problemem braku ochoty na seks lub nieczerpania przyjemności z niego. Praca zawodowa, kariera, problemy finansowe czy zdrowotne czy też naturalne procesy zmiany w wyglądzie małżonka powodują niechęć do erotyki i współżycia. Mężowi nie podoba się już żona albo to żony nie pociąga już mąż. W takiej sytuacji rodzą się konflikty i wzajemne pretensje o zanik satysfakcji z seksu czy podniecenia. Panie udają się po pomoc do internetu lub księgarni, kupują magazyny i podręczniki żeby dowiedzieć się jak poprawić swoje życie płciowe, a Panowie doradzają się swoich kolegów lub udają się do internetu po inspiracje. Skutek jest przeciwny do zamierzonego, bo zazwyczaj te książki i czasopisma nie pokazują prawdziwego oblicza życia i wyolbrzymiają seks. W takich wypadkach najlepiej pójść po rady do specjalisty. Na początku może to się wydawać krępujące i nienaturalne. Wszyscy wstydzą się psychologów, seksuologów i coachów. Takie zjawisko jest popularne i dosyć modne, ponieważ myślimy wtedy o tym co powiedzą sąsiedzi czy znajomi i często nie zdajemy sobie sprawy ile osób, które znamy korzysta z takich gabinetów, a seksuolog to specjalista, który pomoże rozwiązać problem zaniku satysfakcji z seksu, ale także pokaże przyczynę i pomoże ją zniwelować. Wiele ludzi dzięki wizycie u seksuologa uratowało swoje życie intymne i dodało pikanterii w swojej sypialni.