cerecKażdy chciałby mieć zdrowe, nieskazitelnie białe i proste zęby. Niestety nie zawsze takimi obdarza nas natura. Na szczęście z pomocą przychodzą kliniki stomatologiczne, oferujące coraz nowocześniejsze metody na osiągnięcie pięknego uśmiechu. Jedną z nich jest CEREC – protetyka 3D, warto poznać jego niesamowite możliwości.

CEREC – protetyka 3D

Protetyka jest działem stomatologii, który zajmuje się odtwarzaniem kształtu zębów, po utracie naturalnych. Powszechnie wiadomo, że dokładne odtworzenie zęba jest procesem trudnym do osiągnięcia i czasochłonnym. Dziś możemy obalić ten mit, ponieważ mamy do dyspozycji unikalną technologię CEREC.

Na czym polega system CEREC?

Dzięki systemowi CEREC można wykonać wycisk wizualny zębów – ta czynność polega na skanowaniu danego obszaru kamerą wewnątrzustną. Umożliwia to zapisanie dokładnego obrazu uzębienia w komputerze. Specjalista może wówczas dokładnie obejrzeć zęby, a następnie precyzyjnie wykonać korony, mosty, licówki czy implanty. Taki zabieg można wykonać w klinice Smile Design Clinic w Warszawie.

CEREC to więcej możliwości

Protetyka 3D to nie tylko korona, most czy odbudowa na implantach, ale też estetyczne odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym, jak onlay, inlay czy overlay, a także licówki. Pracownia protetyczna na wykonanie uzupełnień w tradycyjny sposób potrzebuje zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. Specjaliści z Kliniki Smile Design Clinic podkreślają, że dzięki systemowi CEREC proces ten możemy skrócić do kilkudziesięciu minut.

System CEREC – etapy

  • Na początku lekarz stomatolog oczyszcza uzębienie z próchnicy i starych wypełnień. Następnie wspólnie z pacjentem wybiera najlepszy wariant wypełnienia. Po przygotowaniu zęba do leczenia, przy użyciu kamery wewnątrzustnej, wykonuje się wizualny wycisk. Obraz zapisany podczas skanowania można odtworzyć na komputerze.
  • W kolejnym etapie specjalista z kliniki projektuje kształt zęba. Na ekranie komputera można zobaczyć propozycję nowego zęba – jest to bardzo ważne dla pacjenta, który na tym etapie wnosi swoje sugestie. Eksperci z kliniki Smile Design Clinic podkreślają, że zaprojektowane komputerowo uzębienie w pełni odzwierciedla rzeczywisty kształt, jaki pojawi się w ustach pacjenta. W ten sposób ryzyko niezadowolenia z wykonanych usług ograniczamy do minimum.
  • Po wykonaniu wizualizacji wypełnienia i jej akceptacji przez pacjenta, wybierany jest rodzaj i kolor materiału, z którego ma być ono wykonane.
  • Następnie frezarka CEREC wycina w bloczku ceramicznym wypełnienie, które będzie dopasowywane do zębów pacjenta.
  • Wyfrezowana odbudowa jest bezpośrednio cementowana do pozostałej naturalnej tkanki.

Efekt po zabiegu

Efekt po zabiegu jest natychmiastowy – pacjent otrzymuje wypełnienie idealnie komponujące się z jego uzębieniem. Odbudowane zęby wyglądają naturalnie i estetycznie.

Wypełnienia – onlay, inlay, overlay i licówki

  • Wypełnienia onlay, inlay, overlay to kosmetyczne wypełnienia korony zęba, które wykonuje się z porcelany lub kompozytu. Służą do uzupełnienia zębów bocznych (przedtrzonowych i trzonowych). Stanowią alternatywę dla wypełnień tradycyjnych, są bardziej wytrzymałe, odporne na ścieranie i estetyczne.
  • Licówki to bardzo cienkie płatki porcelany, które mocowane są na wargowo-policzkowej stronie zębów. Założenie licówki najczęściej wiąże się z oszlifowaniem zęba, ze względu na to, że nawet najcieńsza licówka, dodaje zębowi objętości i mógłby on wystawać z łuku.

Nowoczesna technologia CEREC – protetyka 3D zapewni Ci zdrowy i piękny uśmiech podczas jednej wizyty! Więcej informacji na ten temat można uzyskać w klinice Smile Design Clinic w Warszawie.