leech-1055446_640Od wieków wykorzystywane do uśmierzania bólu i wielu dolegliwości. Pijawki lekarskie, są znane już od zarania dziejów, a ich lecznicze właściwości z każdym rokiem odkrywamy na nowo.

Nowa era leczenia – dlaczego warto poznać hirudoterapię?

Skąd w ogóle wywodzi się ta nazwa? Hirudoterapia została zaczerpnięta od łacińskiego wyrazu „hirudo” czyli pijawka. Wzmianki o wykorzystaniu tej metody leczenia, znajdziemy już w starożytnym Egipcie, Indiach, Grecji, a nawet Rzymie. Ponadto już wtedy odkryto ich właściwości lecznicze, zawarte w ślinie.

Podczas hirudoterapii, zachodzą aż dwa procesy lecznicze. Pierwszy z nich to wyssanie przez pijawkę zepsutej krwi, a drugi to leczenie organizmu, poprzez wdrożenie do krwiobiegu śliny pijawki z substancjami leczniczymi. Pijawka lekarska, posiada w swojej ślinie aż 300 substancji leczniczych. Co ciekawe, naukowcy zbadali dopiero 160 tych substancji, więc wkrótce poznamy nową erę leczenia z użyciem tych stworzeń. Oprócz dobroczynnego wpływu na organy wewnętrzne, poprawiają samopoczucie i pozwalają pozbyć się depresji czy ogólnego przygnębienia.

Co wyleczy pijawka?

Pijawki leczą wiele poważnych chorób. Między innymi, pomogą Ci w walce z:

– nadciśnieniem,

– wysoką krzepliwością krwi,

– złym cholesterolem,

– bólem różnego pochodzenia,

– bliznami i zrostami pooperacyjnymi,

– bezsennością,

– brakiem apetytu,

– niepokojem i nerwicą,

– depresją,

– migrenami,

– słabą odpornością,

– stanami zapalnymi,

– arytmią serca,

– astmą oskrzelową,

– nieżytem żołądka,

– hemoroidami,

– osteoporozą,

– bolesną menstruacją,

– klimakterium,

– niepłodnością,

– trądzikiem,

– cukrzycą,

– zapaleniem zatok,

– przerostem migdałków.

Jak widać, lista chorób, które potrafią zwalczyć pijawki jest naprawdę długa. Do tego warto wspomnieć, że to nie wszystkie dolegliwości, z którymi poradzą sobie te małe stworzenia.

Dlaczego warto zastosować hirudoterapię i odstawić medykamenty?

Leki i inne specyfiki pomagają na krótką metę. Tam, gdzie w grę wchodzą duże ilości zażywanych tabletek, na pewno ucierpi nasz żołądek i wątroba. Hirudoterapia jest w pełni naturalną metodą leczenia. W dodatku, praktycznie bezinwazyjną. Jeden zabieg, od razu stawia na nogi, a powtórzenie go kilkakrotnie, gwarantuje całkowite pozbycie się choroby. Wiele osób przekonało się, że leczenie pijawkami naprawdę skutkuje. Przekonaj się sam!