training-1671985_960_720Chyba żaden facet nie lubi kiedy w łóżku idzie coś nie tak. Problemy z erekcją to jednak dolegliwości, które dotyczą niemal każdego mężczyzny. Według statystyk, występują one raz na pięć zbliżeń seksualnych. Jeśli więc jesteś aktywny seksualnie, Ciebie z pewnością też to dotyczy. Zaburzenia wzwodu mogą być skutkiem różnych dolegliwości. Choć niektóre z nich mogą po prostu dotyczyć zbyt intensywnego trybu życia, czasami warto doradzić się specjalisty.

Skąd się biorą takie problemy?

Zwykle erekcja następuje na skutek bodźców – są to zwykle doznania zmysłowe, a w szczególności dotyk. Oczywiście wyobraźnia czy po prostu miłe słówka też mogą zdziałać cuda. Czasami jednak wskutek stresu w pracy, palenia papierosów czy picia alkoholu do erekcji nie dochodzi nawet przy silnych bodźcach seksualnych. Jeśli takie zaburzenia są chwilowe, nie musimy się martwić. Problem zaczyna się, gdy mężczyzna nie osiąga wzwodu w 75% podejmowanych prób i gdy dolegliwości te utrzymują się przez długi czas.

Problem z zaburzeniami erekcji to dość powszechna dolegliwość, która dotyczy aż 150 milionów mężczyzn na całym świecie. W Polsce jest to ok. 1,5 miliona facetów. Niestety przynajmniej połowa z nich w życiu nie zdecyduje się na wizytę u lekarza. A szkoda, bo czasami na problemy z erekcją wpływ ma nie tylko długotrwały stres, przemęczenie czy przyjmowanie używek. Czasami podłożem tych dolegliwości mogą być: niedomagania neurologiczne związane z chorobami lub urazami kręgosłupa, przerost gruczołu krokowego, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy infekcje układu moczowego.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Oczywiście leczenie zależy od przyczyny problemu. Przede wszystkim powinniśmy rzucić wszelkie używki, takie jak papierosy czy alkohol. Warto również zadbać o swoją kondycję fizyczną, pozbyć się ewentualnej nadwagi i zacząć regularnie ćwiczyć. Jeśli problem leży po stronie sfery fizycznej, możemy udać się do urologa czy kardiologa. W przeciwnym razie, gdy mamy do czynienia z problemami psychicznymi, potrzebny nam będzie seksuolog Częstochowa: http://andrzejkubat.pl/. Niezależnie od przyczyny, nie warto unikać problemu.