pexels-photo-716411Zapewne słyszeliście już co nieco o pijawkach. Że działają na żylaki, problemy z ciśnieniem, bóle reumatyczne, hemoroidy czy trądzik. Ale założymy się, że niewielu z Was wie o tym, że pijawki mogą również pomóc mężczyznom, którzy mają problemy ze wzwodem. Być może to dużo lepsze rozwiązanie niż „magiczne” żele, tabletki czy innego rodzaju suplementy. Jak pijawki mogą pomóc przy problemach z erekcją?

Skąd biorą się problemy ze wzwodem?

Aby doszło do wzwodu, potrzebna jest odpowiednia ilość tlenku azotu, który jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników. U zdrowych mężczyzn nie ma problemu z jego wytwarzaniem. Kiedy zajdzie taka potrzeba, śródbłonek tętnic, odpowiadając na bodźce nerwowe lub zmianę prędkości przepływu krwi, zwiększa jego wytwarzanie. Niestety czasami, gdy mężczyzna choruje, wytwarzanie tlenku azotu nie jest wystarczające, co może prowadzić do zaburzenia wzwodu. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy panowie borykają się z postępującą miażdżycą, urazami prącia, nerwicą, napięciem psychicznym lub gdy doszło do zaburzenia równowagi hormonalnej.

Jak pijawki mogą pomóc mężczyznom?

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) prowadzi do wzrostu tlenku azotu. Ten z kolei aktywuje enzym – cyklazę guanilanową, która produkuje substancję, odpowiedzialną za rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Dzięki temu związkowi następuje rozkurcz mięśni ciał jamistych prącia, przez co do penisa napływa więcej krwi. W ten sposób dochodzi do erekcji.

Nie od dziś wiadomo, że pijawki poprawiają również krążenie w obrębie prącia i ułatwiają regenerację naczyń krwionośnych. Warto jednak przy okazji dodać, że dodatkowo wydzielają one endorfiny, które wpływają na zwiększenie libida u panów. Istnieją również teorie, że skoro pijawki poprawiają przepływ krwi w ciałach jamistych prącia, zwiększają również jego obwód. Na koniec dodajmy również, że pijawki mogą nam pomóc przy problemach z prostatą. Hirudozwiązki stymulują bowiem gruczoł krokowy do lepszego funkcjonowania.

Jeśli chcecie poczytać więcej na temat pijawek oraz chorób, które leczą, zajrzyjcie na stronę: http://pijawki.abros.pl/.