pexels-photo-349494 (1)Mówi się, że mamy do czynienia z erą neurotyzmu. Oznacza to, że społeczeństwo jest na swoim punkcie przewrażliwione, każdy skupia się głównie na własnych problemach i nie potrafi postawić się w roli obserwatora. To fatalna diagnoza dla obecnych związków.

Rodzina to spokój, swoboda i bezpieczeństwo – czyżby? W momencie, gdy każdy partner wnosi nerwową atmosferę w swój związek, zaczyna robić się nieprzyjemnie. Co oznacza bycie neurotycznym? To skomplikowana kompilacja rożnego typu cech, które negatywnie wpływają na osobę neurotyczną oraz jej otoczenie.

Kochaj mnie bardziej, niż byś chciał

Neurotycy zazwyczaj potrzebują ciągłej uwagi. Z tego względu wymagają uczucia, które właściwie jest niemożliwe do spełnienia. W końcu nie może być tak, że codziennie kocha się namiętnie i żarliwie. Czasem okazuje się uczucia przez życzliwy uśmiech czy pozmywanie naczyń. W związkach, gdzie partnerzy mieszkają razem, często brakuje i tego. Każdy jest zmęczony – widzimy się w różnych stanach emocjonalnych. Nie zawsze jesteśmy w stanie uśmiechać się, przytulać, a co dopiero, kierować wobec siebie żarliwe uczucia.

Skoro daję Ci prezent, bądź mi wdzięczny

Neurotycy niby lubią dawać prezenty, a tak naprawdę robią to tylko po to, by zwrócić na siebie uwagę, poczuć się lepiej. Gdy dla przykładu nie trafią z prezentem lub wciskają komuś coś na siłę, mogą spotkać się z nieprzyjemną reakcją. Wówczas nie rozumieją, jak to możliwe, że oni się angażują, a ktoś ich odrzuca.

Nie opuszczaj mnie, nawet gdy jestem nieznośny

Neurotycy panicznie boją się samotności. Z tego względu często wchodzą w relacje, nawet gdy nie są do nich przekonani. Gdy jednak neurotyk naprawdę się zakocha, jego miłość może być kojarzona z osaczeniem partnera. Zwyczajny wyjazd w delegacje stanowi wówczas problem. Aby poradzić sobie w relacji z neurotykiem, warto wybrać się na wizytę do gabinetu seksuologicznego częstochowa http://andrzejkubat.pl/. Czasem bez porady specjalisty trudno stworzyć satysfakcjonującą relację, zwłaszcza gdy w grę wchodzi neurotyzm.