Pierwsza wizyta naszej pociechy u dentysty nie musi być wcale koszmarem. Wystarczy, że przygotujemy na tę okoliczność, w odpowiedni sposób oswoimy malucha oraz wybierzemy się do zaufanego dentysty dziecięcego. Co zrobić, aby oszczędzić stresu zarówno dziecku, jak i troskliwemu rodzicowi?

Pierwsze wrażanie bywa decydujące, jeśli zależy nam, aby dziecko bez większych problemów korzystało z pomocy dentysty, oswójmy je z nim. Na pierwszą wizytę należy więc wybrać okres, kiedy nic się nie dzieje, tak aby maluch miał okazję poznać pana doktora od tej dobrej strony. Dzięki takiemu podejściu unikniemy histerii i niepotrzebnego stresu, gdy wizyta będzie koniecznością. Dentysta dziecięcy z Częstochowy podkreśla, że nawet jeśli sami mamy problem z udaniem się do specjalisty, nie powinniśmy tego pokazywać przy naszym dziecku. Warto wymyślić barwą historię, która na tyle zaciekawi malucha, że sam chętnie z ciekawości powędruje do gabinetu. Możemy także zastosować system nagród – mały drobiazg, zachęcający naszego podopiecznego do bycia „grzecznym i dzielnym”.

Warto odwiedzić stomatologa po raz pierwszy, gdy dziecko osiągnie 6 miesięcy. Lekarz skontroluje przebieg procesu ząbkowania, poleci odpowiednie preparaty uśmierzające ból a także pokarze, jak dbać o delikatne dziąsła malucha. Który gabinet wybrać? Warto postawić na miejsce cieszące się dobrą opinią oraz posiadające najnowszy sprzęt wysokiej klasy. Dentysta dziecięcy z Częstochowy dodaje, że warto aby personel przychodni, której zaufamy w kwestii zdrowia naszej pociechy, traktował swój zawód jak powołanie, nie tylko pracę.