Jak rozpoznać, że nasz materac do spania jest źle dobrany?

photo-1425219366480-47fdbbe0e83bSpanie na źle dobranym materacu wpływa negatywnie nie tylko na komfort naszego snu, ale także na zdrowie. Jeśli nie wierzycie, możecie przekonać się o tym na własnej skórze lub możecie nie popełniać tego błędu – wystarczy, że skorzystacie z naszych rad. Czytając ten artykuł dowiecie się, jakie symptomy wskazują na nieodpowiednio dobrany materac oraz jakie są konsekwencje spania na niewłaściwym materacu.

Zdrowotne objawy spania na złym materacu

Środek lata, a wy budzicie się z katarem. Być może pomyślicie, że to jakieś przeziębienie. Ale głównym powodem takiego stanu rzeczy jest alergia! Niemieccy naukowcy dowiedli, że u osób, które śpią na materacu antyalergicznym, problemy te zmniejszyły się aż o 43%!

Kolejnym, istotnym dla wielu par symptomem jest zmniejszony popęd seksualny. W głównej mierze wynika to ze zmęczenia, które jest spowodowane złą jakością snu. Materace do łóżek https://alvare.pl/ wykonane z pianki powinny rozwiązać ten problem.

Uczucie zmęczenia nawet po długim śnie również zalicza się do objawów, które są ściśle związane ze spaniem na nieodpowiednim materacu. Co więcej, może się to przerodzić w chroniczne zmęczenie, które bardzo negatywnie odbije się na naszym codziennym życiu. Czy warto tak się męczyć?

Kłopoty z cerą są – szczególnie dla kobiet – przykrym symptomem. Przyczynia się do tego wzrost hormonów stresu, który jest spowodowany niskiej jakości snem. W efekcie panie mogą spodziewać się zmarszczek, utraty jędrności, matowości skóry, a nawet egzemy.

Jeśli długo nie możecie zasnąć, problemem może być zbyt twardy, niewygodny lub zbyt miękki materac.

W przypadku zauważenia choć jednego z tych objawów, warto zmienić swój materac, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Następstwa spania na nieodpowiednim materacu

Jeśli śpimy na zbyt miękkim materacu, nasz kręgosłup nie może zostać odciążony, nasze ciało “zapada się”, a mięśnie są napięte. Z kolei zbyt twardy materac powoduje ból w górnej i dolnej części pleców.  W przypadku długotrwałego obciążania tych odcinków mogą powstawać trwałe wady kręgosłupa. Dlatego niezwykle istotne jest to, żeby materace 80×200 były indywidualnie dostosowane do naszych potrzeb.