Zapalenie stawów – skuteczne, domowe sposoby

arthrocalman-2384254_960_720Zapalenie stawów to bolesna dolegliwość, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, na którą narażone są przede wszystkim osoby starsze. Pojawia się na skutek nadużywania stawów, urazów lub infekcji. Osoby cierpiące na to schorzenie chętnie sięgają po naturalne domowe sposoby, które są nie tylko skuteczne, ale także tanie i łatwe w stosowaniu.

Naturalne sposoby na bolące stawy

Jedną z najbardziej przeciwzapalnych i przeciwbólowych roślin jest imbir. Jest skuteczny przede wszystkim w przypadku reumatologicznego zapalenia stawów. Zaleca się spożywanie dwóch łyżeczek sproszkowanego imbiru dwa razy dziennie. Można go także dodawać do herbaty. Częstym powodem bólu jest także nadmierna ilość toksyn, dlatego ważne jest, aby dbać o oczyszczanie organizmu. Kwiat lipy posiada silne działanie napotne, co pomaga pozbyć się toksyn z chorych stawów. Zaleca się stosowanie dwóch filiżanek naparu z suszonych kwiatów lipy przez okres około dwóch tygodni. Dużą ulgę przynosi także zażywanie oleju z nasion czarnej porzeczki, która posiada silne działanie przeciwzapalne. Naszą dietę należy także wzbogacić o kapary oraz nasiona konopi. Regularne stosowanie oleju z wiesiołka przyczynia się do poprawy elastyczności stawów oraz działa przeciwzapalnie. Warto też pić ocet jabłkowy, a w przypadku silnego bólu stosować okłady z naparu z liści laurowych. Lekarze zalecają także ruch – przed wszystkim pływanie. Medycyna naturalna natomiast proponuje hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/.

Cudowne właściwości hirudyny

Hirudyna to substancja aktywna, którą pijawka lekarska wpuszcza do naszego krwiobiegu w momencie przebicia się przez skórę. Posiada ona bardzo szerokie działanie, jednak przede wszystkim silnie działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, co przynosi szczególną ulgę osobom cierpiącym na zapalenie stawów. Ponadto razem z krwią pijawka lekarska wysysa także toksyny, które w dużej mierze przyczyniają się do zwyrodnienia stawów i bólu. Warto więc dowiedzieć się więcej na ten temat http://pijawki.abros.pl/ i zdecydować się na terapię pijawką lekarską. Jej działanie zostało wielokrotnie potwierdzone, a hirudoterapia jest coraz częściej zalecana przez lekarzy.