psoriasis-356429_960_720Łuszczyca to bardzo nieprzyjemna choroba, która przede wszystkim powoduje uporczywe swędzenie i wygląda bardzo nieestetycznie. Domowe sposoby oczywiście nie zastąpią leczenia farmakologicznego, jednak mogą wspomóc jego działanie i pomagają zwalczać nieprzyjemne symptomy.

Naturalne sposoby na łuszczycę

Jednym z najbardziej znanych sposobów jest mąka owsiana. Szklankę mąki należy dodać do pięciu litrów wrzącej wody i pozostawić na wolnym ogniu, a następnie wlać do kąpieli. Skóra powinna mieć kontakt z tą mieszanką przez przynajmniej 15 minut. Mąka owsiana posiada właściwości zmiękczające i pomaga usunąć złuszczony naskórek. Awokado natomiast posiada niesamowite właściwości nawilżające. Połączone z kwiatami rumianku, które dodatkowo działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, mogą uczynić cuda. Maseczkę powstałą po zblendowaniu awokado z kwiatami rumianku i wodą należy położyć na miejsca zaatakowane przez łuszczycę i trzymać przez około 20 minut, dwa lub trzy razy w tygodniu. Ocet z cydru jabłkowego jest w stanie powstrzymać powstawanie i rozwijanie się infekcji. Stosuje się go nie tylko w przypadku łuszczycy, ale także innych chorób skórnych, np. grzybicy. Wymieszanym z wodą octem należy nasączyć bawełnianą szmatkę, a następnie przecierać nią miejsca bezpośrednio zainfekowane dwa razy dziennie, aż do ustąpienia objawów. Aloes jest jedną z najdoskonalszych roślin znanych medycynie naturalnej. Jego miąższ posiada właściwości uśmierzające, przeciwzapalne i silnie nawilżające. W przypadku łuszczycy łagodzi też zaczerwienienia skóry. Dwie łyżki żelu z aloesu w połączeniu z jedną łyżeczką oleju kokosowego tworzą odżywczy krem, który należy nakładać na miejsca zajęte łuszczycą dwa razy dziennie i pozostawić aż do wchłonięcia.

Medycyna naturalna – pijawka lekarska

Właściwości pijawek lekarskich znane są już od najdawniejszych czasów, a ostatnio leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ znów powraca do łask. Właściwości śliny pijawek pomagają w terapii wielu schorzeń i chorób, niektóre są w stanie nawet wyleczyć. Posiada ona bowiem działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyseptyczne. Ich skuteczność we wspomaganiu terapii łuszczycy jest potwierdzona. Podobnie jak w przypadku innych chorób skórnych, np.: ospa wietrzna, półpasiec, kolagenozy, zapalenie skóry, alergie skórne. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://pijawki.abros.pl/.