human-312757_960_720Zapalenie oskrzeli może występować pod dwoma postaciami – ostrą i przewlekłą. Ta druga jest zdecydowanie trudniejsza do wyleczenia, dlatego poza farmakoterapią, warto skorzystać z naturalnych, zdrowszych dla organizmu sposobów.

Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli to przykra dolegliwość, która powoduje duszności, kaszel oraz brak apetytu. Wywołuje ją zapalenie kanalików, które doprowadzają powietrze do płuc. Towarzyszy mu nadmierne wydzielanie śluzu, który blokuje światło oskrzeli. Rozrzedzenie tej zalegającej wydzieliny przynosi znaczną ulgę i powoduje ustąpienie objawów. Wiele substancji, które mogą pomóc znajduje się zazwyczaj w naszej kuchni. Najpopularniejszą z nich jest kurkuma. Należy pół łyżeczki kurkumy rozpuścić w połowie szklanki ciepłego mleka i wymieszać. Napój taki należy pić trzy razy dziennie między posiłkami. W naturalnym leczeniu zapalenia oskrzeli skuteczny jest również imbir, który należy dodać do herbaty z miodem i cytryną i pić trzy razy dziennie. Nie zabraknie tutaj również miejsca dla klasycznego syropu z cebuli i czosnku, który od wielu lat pomaga leczyć wiele dolegliwości.

Medycyna naturalna w odpowiedzi na zapalenie oskrzeli

W leczeniu zapalenia oskrzeli ulgę przynosi również drenaż limfatyczny. Polega on na wykonywaniu przez terapeutę kolistych, uciskających ruchów dłońmi. Poprawia to krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomagając pozbyć się produktów przemiany materii i toksyn z organizmu. Innym znanym i nad wyraz skutecznym sposobem jest hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/. Pijawki w swojej ślinie zawierają wiele substancji, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. I choć przez wiele lat hirudoterapia nie była uznawana za skuteczny sposób leczenia, ostatnio znów powraca do łask i jest rozwiązaniem coraz częściej proponowanym przez lekarzy. Co ciekawe ślina pijawek lekarskich jest w stanie pomóc w leczeniu naprawdę wielu schorzeń układu oddechowego, np.: astmy oskrzelowej, rozedmy płucnej i przewlekłej zakrzepicy płucnej. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://pijawki.abros.pl/.