blood-2025081_960_720Medycyna naturalna znów święci triumfy. Co ciekawe do tradycyjnych metod leczenia uciekają się nawet współcześni lekarze. Wielu z nich podkreśla na przykład ogromne znaczenie pijawek, które wspomagają leczenie wielu chorób. Nawet badania naukowe potwierdziły, że terapia pijawkami korzystanie wpływa na organizm człowieka.

Tylko ze sprawdzonego źródła

Hirudoterapia jest jedną z najstarszych terapii w medycynie niekonwencjonalnej. Pijawki stosowano już w czasach Hipokratesa. Co ciekawe, do końca XIX wieku była też podstawową metodą leczenia w szpitalach. Wykorzystywanie pijawek w celach leczniczych zostało jednak przyhamowane rozwojem nowoczesnej medycyny i farmakologii. Dziś te krwiożercze stworzenia znów powróciły do naszych łask. Do leczenia stosuje się jednak wyłącznie pijawki, które zostały wyhodowane w sterylnych warunkach. Stosowanie tych, które pochodzą z naturalnych źródeł niesie za sobą spore ryzyko związane z przenoszeniem chorób i pasożytów. Dlatego też powinny być one sprowadzane z ośrodków certyfikowanych i specjalistycznych hodowli. Po zabiegu jest obowiązek usypiania tych stworzeń w alkoholu – są one jednorazowego użytku i muszą być traktowane jako odpad medyczny. Przed rozpoczęciem terapii warto więc sprawdzić opinie gabinetu, do którego zamierzamy się wybrać.

Na wiele dolegliwości

Pijawki swoje właściwości lecznicze zawdzięczają hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych. Jest ich ponad 200! Wprowadzają je, gdy przywierają do skóry pacjenta. Niejednokrotnie podczas terapii zdarza się, że współdziałają one ze sobą lecząc te stany chorobowe, o których pacjent nawet jeszcze nie wie. Na dodatek ich ślina ma też substancje znieczulające. Efekt? Podczas zabiegu pacjent nie czuje żadnego bólu. Sam moment przywierania do ciała jest natomiast porównywany do zastrzyku albo ugryzienia komara. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami można stosować na praktycznie wszystkie dolegliwości, nawet przeziębienia, bo wzmacniają odporność. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na stronie http://pijawki.abros.pl/