photo-1527613426441-4da17471b66d10Regularne wizyty u lekarza pomagają na dłużej zachować dobre zdrowie, ale nie każdy wie, że również dentysta może pomóc nam w utrzymaniu świetnej formy. Oprócz tego, że dba o biel i zdrowie naszych zębów, może także wykryć ewentualne problemy zdrowotne, które będą wymagać dalszych badań. Jeśli chcecie wiedzieć jakie, czytajcie dalej.

Przebarwienia

Standardowo lekko żółty lub brązowy osad znajdujący się na powierzchni zębów jest skutkiem picia kawy, herbaty lub czerwonego wina. Można pozbyć się go za pomocą wybielającej pasty do zębów, zawierającej pochodną nadtlenku wodoru. Jeśli rozstanie z kawą nie wchodzi w grę, a martwią cię nieestetyczne przebarwienia, dentysta Legnica http://centrumstomatologicznelegnica.pl/ może zaproponować profesjonalny zabieg wybielania zębów w swoim gabinecie. W przypadku gdy przebarwienia są ciemne i odporne na zabiegi wybielające, mogą oznaczać próchnicę lub uszkodzenie przyzębia. Stomatolog z pewnością zdefiniuje problem i wdroży odpowiednie leczenie.

Nieświeży oddech

Może on wynikać z nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Postaraj się dokładnie szczotkować zęby przez dwie minuty, unikając zbytniego nacisku. Nie zapominaj o myciu języka, nitkowaniu zębów i płukaniu jamy ustnej. Jeśli problem nadal nie znika, może to oznaczać problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca czy refluks. Porozmawiaj o tym ze swoim dentystą, który skieruje cię na badania do odpowiedniego specjalisty. Pamiętaj, aby ubezpieczenia Legnica były ważne, dzięki czemu nie zapłacisz za wizytę kontrolną.

Nalot na języku

Biały nalot na języku może wynikać z nieprawidłowej higieny jamy ustnej, w tym z nieczyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Innymi przyczynami są afty, pleśniawki czy zażywanie leków. W niektórych przypadkach biały nalot może oznaczać poważniejsze dolegliwości. Dlatego jeśli masz wątpliwości lub pytania, możesz porozmawiać ze swoim stomatologiem.

Stomatolog z pewnością udzieli nam porad i wskazówek dotyczących dbania o higienę jamy ustnej, ale może także zauważyć symptomy rozwijającej się choroby. Nie unikajmy więc wizyt u dentysty.