model-2079921_1280Żylaki są zmorą zarówno wielu kobiet, jak i mężczyzn. Brzydko wyglądają i niosą ze sobą różne dolegliwości. W małym stadium nie są uciążliwe, lecz w zaawansowanym wymagają leczenia. Jak się z nimi uporać i czy operacja faktycznie jest niezbędna?

Jak powstają żylaki?

U osób, które posiadają słabe mięsnie, ich aktywność fizyczna jest mała, a zastawki uszkodzone (można się z takimi urodzić lub mogą się one zepsuć w wyniku zakrzepowego zapalenia żył), dochodzi do cofania się krwi. Kolejno następuje wzrost jej ciśnienia i zwiększa się nacisk na ściany żył w nogach. To prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, które już nie wracają do swojego początkowego kształtu. W wyniku tego tworzą się żylaki, czyli nieprawidłowe poszerzenia żył.

Przyczyny powstawania żylaków

Głównym powodem pojawiania się żylaków są przede wszystkim uwarunkowania genetyczne. Ponadto siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, otyłość i nadwaga oraz złe nawyki żywieniowe.  W Polsce co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna po ukończeniu 45. roku życia chce pozbyć się żylaków – zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Dlatego jeśli  się one pojawią, warto się z nimi skutecznie rozprawić.

Leczenie

Rozwijające się żylaki są powodem, dla którego trzeba udać się na wizytę do lekarza. Objawy, jakie powinny nas zaniepokoić, to w szczególności silne bóle kończyn i narastające obrzęki, zmiany zapalne łydek i kostek, przebarwienia na nogach, stwardnienia na żylakach i krwawienia z żylaków.

Sposobów leczenia jest kilka. Jednak żaden z nich nie jest uniwersalny ani najlepszy. Metoda, jaką zaproponuje lekarz, zależy przede wszystkim od stanu pacjenta, który jak wiadomo, rozpatrywany jest indywidualnie.

Do najpopularniejszych form leczenia zalicza się farmakoterapię, skleroterapię (ostrzykiwanie żylaków), terapię uciskową i leczenie chirurgiczne.

Jednak niewiele osób jeszcze wie, że w leczeniu żylaków doskonale sprawdza się hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Na czym to polega? Na umieszczeniu na skórze pijawki, która za pomocą otworu gębowego wyposażonego w przyssawki po prostu się przyczepia i pobiera krew z żywiciela. Już po kilku zabiegach możemy zaobserwować zmniejszenie się zgrubień na nogach i zminimalizowanie obrzęków.

Zanim podejmiemy radykalną decyzję o operacji, warto skorzystać z innych, dostępnych metod leczenia żylaków http://pijawki.abros.pl/.