Leczenie kanałowe: wady i zalety

dentist-998830_960_720Leczenie kanałowe, inaczej określane endodontycznym, jest ostatecznością w przypadku silnego zapalenia miazgi zęba. Stan zapalny pojawia się wskutek nieleczonej próchnicy. Pomimo złej sławy, leczenie kanałowe jest bardzo skuteczne i niejednokrotnie ratuje zęby. Kiedy warto je zastosować i czy jest bolesne?

Leczenie kanałowe Radom dawniej było bardzo nieprzyjemne i powodowało duży ból. Wraz z rozwojem medycyny, ta metoda stała się mniej czasochłonna i jeszcze bardziej skuteczna. Zwłaszcza w przypadku bardzo zaniedbanych zębów, których nie chcielibyśmy usuwać. Nie można zapomnieć, że braki w uzębieniu nie tylko niekorzystnie wpływają na naszą urodę, ale przede wszystkim zaburzają pracę układu trawiennego. Szczególnie, że źle pogryzione jedzenie może powodować różnego rodzaju schorzenia układu pokarmowego.

Jakie są wady?

Leczenie kanałowe może być przede wszystkim bolesne i długotrwałe. Wszystko zależy od stanu zębów pacjenta. Ta metoda jest skutecznie stosowana od wielu lat, jednak nawet po najlepiej przeprowadzonym zabiegu może dojść do powikłań. Wśród nich wyróżniamy: przebicie kanału zęba, niecałkowite dopełnienie zakrzywionego kanału czy wydostanie się materiału poza obręb wierzchołka zęba.

W takim przypadku potrzebna jest natychmiastowa interwencja stomatologa. Dopiero w ostateczności powinniśmy zdecydować się na usunięcie zęba. W celu uśmierzenia bólu lekarz może podać środki przeciwbólowe lub/i antybiotyki.

Leczenie kanałowe – zalety

Stomatolog NFZ Radom https://koronadent.pl/ podkreśla, że leczenie kanałowe ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość uratowania nawet bardzo poważnie uszkodzonego zęba. Metoda oraz stosowane technologie są uzależnione od tego, jakie preferencje ma pacjent oraz na co pozwala jego zdrowie.

W wielu przypadkach leczenie kanałowe prowadzi do całkowitego wyleczenie chorego zęba. Ponadto stomatolodzy dokładnie wypełniają kanały tak, aby nie wnikały do nich bakterie oraz ponownie nie wystąpił stan zapalany. Odpowiednio wcześnie zastosowane leczenie znacznie poprawia kondycję naszego uzębienia.