Wybielanie zębów – sprawdzone sposoby

people-3104635_960_720Biały uśmiech i zdrowe zęby to duży atut. Jednak barwa szkliwa jest uzależniona od wielu czynników, a w niektórych sytuacjach jest to nasz naturalny odcień. Istnieje kilka sprawdzonych domowych i specjalistycznych sposobów na to, jak skutecznie uzyskać i utrzymać bielsze zęby oraz zdrowszy uśmiech.

Nieliczna liczba osób ma śnieżnobiałe zęby. Dlatego większość z nas wydaje duże ilości pieniędzy po to, aby uzyskać pożądany efekt i piękny uśmiech. Przebarwienia są wynikiem picia kawy i herbaty, palenia papierosów czy spożywania czerwonego wina. Jednak niektóre osoby mają naturalnie ciemniejszy odcień szkliwa. Warto wiedzieć, od czego zacząć wybielanie zębów Radom.

Sposoby na wybielanie zębów

Z przebarwieniami można walczyć na różne sposoby. Wśród nich są różnego rodzaju preparaty, domowe sposoby oraz zabiegi specjalistyczne w gabinetach dentystycznych. Wybielanie zębów należy jednak zacząć od usunięcia kamienia nazębnego z płytki nazębnej. Dopiero po tym zabiegu możemy przystąpić do poprawiania barwy naszego szkliwa.

W domowym zaciszu do wybielania wykorzystywane są pasty, przezroczyste paski, dwufazowe żele, nakładki czy wybielacze w sztyfcie. Każda z tych metod sprawdza się, a efekt można utrzymać nawet do pół roku. Wszystko zależy od jakości zastosowanego produktu. To rozwiązania na krótką metę, które należy często powtarzać.

Innym, znacznie trwalszym wyjściem jest wizyta u stomatologa. Dentysta może zaproponować wybielanie martwych zębów, naświetlanie, nakładki z żelem lub wybielanie laserem. Zabieg u specjalisty jest znacznie droższy, ale przy należytej pielęgnacji efekt utrzymuje się dłużej. Ponadto stomatolog może doradzić jaka forma jest najbezpieczniejsza dla naszych zębów.

Obecnie jedną z częściej stosowanych jest naświetlanie lub wybielanie laserem. W obu przypadkach dentysta nakłada na zęby specjalną substancję, która zabezpiecza zęby przed uszkodzeniem w trakcie zabiegu. Tego typu rozwiązanie jest trwalsze i pozwala dłużej na cieszenie się zdrowszym uśmiechem.

Więcej na temat usług stomatologicznych może poradzić dobry stomatolog Radom https://koronadent.pl.