USG, czyli ultrasonografia to nieinwazyjna i bezbolesna metoda diagnozowania wielu różnych chorób, wykorzystywana do skutecznej profilaktyki przeciwchorobowej.Może służyć również w celu sprawdzania efektów wdrożonego już leczenia. Przy pomocy USG można wykryć choroby piersi, układu krwionośnego i rozrodczego. Stosuje się je również w trakcie ciąży, aby skontrolować stan zdrowia matki i płodu.

W USG wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które są w pełni bezpiecznego dla organizmu człowieka, ponieważ posiadają odpowiednią częstotliwość. Badanie można wykonywać nawet kilkanaście razy w ciągu roku. Niestety, nie wszyscy pacjenci mają swobodny dostęp do USG, ponieważ NFZ ogranicza ilość tego typu świadczeń. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest znalezienie placówki, która wykona takie badanie odpłatnie i od ręki. Na szczęście nie jest to wielki koszt.

Dobre USG – Kraków

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LAR-MED specjalizuje się w szybkim wykonywaniu zabiegów USG. Kraków po tym względem nie ma zbyt wiele do zaoferowania, ponieważ w tutejszych przychodniach czas oczekiwania na zabieg jest nieporównywalnie dłuższy. Właśnie z tego powodu coraz więcej mieszkańców Krakowa decyduje się na skorzystanie z usług Zakładu Opieki Zdrowotnej LAR-MED.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Trzeba dodać, że szukając odpowiedniej przychodni, w której wykonamy zabieg USG, nie warto skupiać się tylko na dostępności terminów. Równie ważny jest sprzęt użytkowany w danym miejscu, ponieważ od jego jakości zależy to, jak dokładny będzie wynik badania, a co za tym idzie, jak szybko choroba zostanie zdiagnozowana. Nie bez znaczenia są też specjaliści, którzy wykonują takie badanie. Ich wiedza i doświadczenie są na wagę złota. Poprawny odczyt wyników to połowa sukcesu w dobrej profilaktyce przeciwchorobowej. Wysokiej klasy sprzęt do USG i najlepszych specjalistów znajdziesz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej LAR-MED.