pexels-photo-167704Pijawki? To pradawne i odrażające metody leczenia! Czyżby?

Może zanim ocenisz hirudoterapię, powinieneś zgłębić wiedzę na jej temat? Otóż dzisiaj stosowane są tzw. pijawki lecznicze, czyli specjalnie hodowane w laboratoriach. Sterylne, bezpieczne, sprawdzone.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, zajrzyj na leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami i zobacz, jak wyglądają zabiegi. Przestrzeń, w której dokonuje się hirudoterapii jest sterylnie czysta, przypominająca ośrodki medycyny estetycznej. To coraz bardziej popularna metoda, która doczekała się wsparcia nowoczesną techniką. Finalnie uzyskano naturalną metodę leczenia, bez konieczności stosowania szkodliwej farmakologii, której można się poddać w profesjonalnych ośrodkach.

Pijawki zawierają w otworze gębowym związki lityczne, przeciwutleniacze, środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, a nawet antydepresanty. Hirudyna działa lepiej niż stosowana w medycynie heparyna. Oba związki działają przeciwzakrzepowo, jednak hirudyna jest zdecydowanie niedoceniona. Działa szybciej i skuteczniej, a jej mniejsza popularność wynika z braku wiedzy na temat leczenia pijawkami. Tymczasem hirudoterapia działa na wiele dolegliwości, pozytywne skutki jej stosowania są naprawdę obszerne. Leczenie pijawkami pomaga w poradzeniu sobie z wieloma chorobami zlokalizowanymi w różnych obszarach.

Specjaliści od hirudoterapii posiadają wiedzę dotyczącą tego, gdzie należy zastosować pijawki, by pozbyć się konkretnej dolegliwości. I tak dla przykładu pijawki położone za uszami pomagają uporać się z bólami głowy, także z migreną. Wszystko dlatego, że wydzielają one środki przeciwbólowe oraz antydepresanty, które działając w konkretnym obszarze, dają natychmiastowe poczucie ulgi.

Przeciwwskazania? Przed zastosowaniem hirudoterapii wypełniamy specjalny formularz oraz przechodzimy wstępne badania. Z pewnością żaden profesjonalista nie dopuści nas do zabiegu, jeśli będziemy mieli problemy jak np. hemofilia, tętniak, gorączka, AIDS, HCV, skrajny alkoholizm czy ciąża.

Jeśli pomyślnie przejdziemy wstępne badania, należy pamiętać, by przed zabiegiem nie smarować ciała balsamem, nie perfumować się, nie jeść czosnku, ponieważ pijawka nie przyssie się odpowiednio. Więcej informacji warto poszukać na stronie http://pijawki.abros.pl/.