pexels-photo-271171Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem i doczekać późnej starości. Medycyna naturalna wychodzi naprzeciw chorobom XXI wieku. Hirudoterapia znana od Starożytności wraca do łask. Dzięki niej możemy wyleczyć wiele schorzeń i dolegliwości, a tym samym wydłużyć nasze życie i poprawić jego jakość.

Pijawki o leczniczym działaniu

Hirudoterapia to metoda leczenia pijawkami. Lecznicze pijawki hodowane są w sterylnych laboratoriach, a dzięki wydzielanym przez nie leczniczym związkom pomagają zwalczyć wiele chorób, z którymi medycyna konwencjonalna nie zawsze sobie radzi. Leczenie pijawkami jest bezbolesne, ponieważ podczas kontaktu ze skórą pijawki wydzielają enzymy znieczulające. Na taką terapię najlepiej wybrać gabinet, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Będziemy mieli pewność, że pijawki pochodzą z właściwej hodowli. Pierwsza konsultacja ze specjalistą jest bezpłatna. Należy pamiętać, by mieć przy sobie dokumentację medyczną. Lista chorób, z którymi skutecznie radzą sobie lecznicze pijawki jest imponująco długa. Przeciwwskazań do rozpoczęcia terapii jest niewiele, m. in.: poważna anemia i uczulenie na hirudozwiązki. Na leczenie pijawkami będą musiały poczekać kobiety w ciąży oraz dzieci do 10 roku życia.

Skuteczność i kompleksowość

Leczenie pijawkami jest fenomenalnym sposobem na odzyskanie zdrowia. Oprócz tego, że z wysoką skutecznością działają na konkretne schorzenie, które chcemy wyleczyć, to odnawiają i regenerują funkcjonowanie całego organizmu. Pijawka dostarcza organizmowi niemal 100 związków leczniczych. Nasze organy wewnętrzne pracują nieporównywalnie lepiej, krew jest bardziej dotleniona, a metabolizm i przemiana materii sprawniejsze. Takie zabiegi nie powodują skutków ubocznych. Prócz właściwości leczniczych, wykazują także działanie upiększające. Dlatego kobiety na całym świecie chętnie odwiedzają gabinety, których dzięki leczniczym pijawkom mogą pozbyć się trądziku, głębokich zmarszczek, cellulitu a nawet blizn pooperacyjnych. Ponadto liczne badania kliniczne wykazały, że pijawki doskonale radzą sobie z chorobami na tle nerwowym i depresją.