Sucking_leechNie wiesz jakie są metody naturalnego leczenia? Jakie schorzenia można leczyć pijawkami? Przeczytaj nasz artykuł.

Powrót do medycyny naturalnej

W dzisiejszych czasach powracamy do naturalnych metod leczenia, które stosowały nasze babcie. Szczególnie wykorzystujemy je podczas jesieni i zimy, gdzie występuje zwiększona zachorowalność na różne przeziębienia i grypy. Przykładowo nic tak nie pomaga na suchy kaszel jak sok z cebuli z dodatkiem cukru. Natomiast, gdy mamy problemy z zapaleniem gardła to stosujemy napar z szałwii lub rumianku. Szałwia jest także skuteczna przy leczeniu zapalenia dziąseł lub podrażnień w jamie ustnej. Metody naturalne przydatne są również w pielęgnacji włosów, np. płukanka z liści pokrzywy. Jak widzimy ziołolecznictwo ma wiele zastosowań w nasz życiu. Jednak nie są to jedyne naturalne sposoby, które możemy wykorzystać. Dużą popularnością cieszy się również tzw. hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Hirudoterapia

Spektrum działania tych małych organizmów na poprawienie zdrowia człowieka jest bardzo szerokie. Pijawki wspomagają leczenie wielu chorób, np. układu krążenia, żylaków, nadciśnienia, zapalenia stawów, torbieli  i wielu innych. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z tej naturalnej metody. Szczególnie przeciwwskazania dotyczą dzieci, osób starszych oraz kobiet w ciąży. Nie powinni również korzystać z hirudoterapii chorzy na nowotwory. Do samego zabiegu  należy się odpowiednio przygotować, czyli dzień przed odstawić po konsultacji z lekarzem silne leki, a także specyfiki rozrzedzające krew. Warto również wykonać morfologię krwi, aby skontrolować poziom hemoglobiny itp. Poza tym należy odpowiednio przygotować ciało do zabiegu, aby miało naturalne PH, czyli nie używać mydeł zapachowych oraz perfum.

Gdy zdecydujemy się na zastosowanie hirudoterapii należy się udać do profesjonalnego gabinetu http://pijawki.abros.pl/, ponieważ wtedy mamy gwarancję, że pijawki pochodzą ze sterylnej hodowli. W tym miejscu możemy także zakupić te małe organizmy, aby kontynuować leczenie w warunkach domowych. Ponadto coraz popularniejsza staje się hirudokosmetyka, gdzie możemy wykonać lifting skóry twarzy i dekoltu za pomocą tzw. maseczki z pijawek. Warto również zaznaczyć, iż hirudoterapia to skuteczna metoda medycyny naturalnej, którą ludzie stosują już od wielu wieków.