mMedica – program przyjazny pacjentom i lekarzom

pexels-photo-1282308

Funkcjonalne programy komputerowe wykorzystywane są praktycznie we wszystkich dziedzinach życia ułatwiając i przyśpieszając pracę. Coraz częściej używane są w sektorze medycznym wspierając personel medyczny w ich codziennej pracy. Program mMedica został stworzony do obsługi i rejestracji pacjentów, obsługi rozliczeń z NFZ, prowadzenia statystyk medycznych dla GUS. Ma na celu usprawnienie pracy lekarzom, których obecne prawo zobowiązuje do wykonywania wielu czynności, oprócz badania pacjenta i konsultacji lekarskiej.

Wygodna rejestracja online

Program mMedica powstał z myślą o pacjentach, którzy w łatwy sposób mogą zapisać się na wizytę lekarską do wybranego lekarza specjalisty. Umożliwia rezerwację i odwołanie wizyty oraz zmianę terminu i godziny. Wystarczy, że pacjent zarejestruje się w portalu, założy konto i uzyska dostęp do rezerwacji wizyt lekarskich w wybranych placówkach medycznych. Może dokonać rezerwacji wizyty lekarskiej, jak również edytować swoje dane za pomocą komputera lub smartfona.

Podstawowe zalety programu

Program mMedica zapewnia bezpieczeństwo wszelkich danych dotyczących pacjentów oraz przebiegu ich choroby. System ten współpracuje z wydajną bazą danych, która umożliwia jednoczesną pracę na wielu stanowiskach. Wszystkie zgromadzone informacje o pacjencie oraz jego historia leczenia stanowią tzw. dane wrażliwe i powinny być przechowywane w specjalny sposób zgodnie z aktualnymi wymogami RODO. Program umożliwia tworzenie kopii zapasowych oraz pozwala na odtwarzanie bazy danych w oparciu o dane zgromadzone w NFZ. Więcej informacji nt. programu można poznać na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/mmedica/

Ułatwienia dla lekarzy

Program stanowi znacznie udogodnienie dla lekarzy, gdyż dzięki niemu można szybko odnaleźć poszczególne leki dostępne w Bazie Leków Pharmindex, a także sprawdzić interakcje zachodzące między nimi. W ten sposób program pozwala zminimalizować ryzyko, a niejednokrotnie uniknąć ewentualnych pomyłek podczas przepisywania leków pacjentowi. Dodatkowe moduły umożliwiają rozbudowę systemu o elektroniczne zwolnienia lekarskie, hospitalizacje oraz wiadomości wysyłane pacjentom smsem.