pexels-photo-539451Coraz częściej słyszy się o tajemniczej diecie pudełkowej. Chętnie sięgają po nią nie tylko gwiazdy znane z ekranu, ale także coraz częściej osoby, które nie lubią lub nie mają czasu gotować.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny Dietykieta.pl, polega na zamawianiu zbilansowanych posiłków na cały dzień, które dostarczane są w pudełkach. Kupujący wybiera rodzaj diety spośród propozycji oferowanych przez firmę cateringową, a ta dostarcza kompletne, zdrowe i smaczne posiłki do odgrzania lub spożycia na zimno. Najczęściej kupujący decydują się na dłuższy okres skorzystania z usługi – tygodniowy, a nawet miesięczny.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Dania w diecie pudełkowej są dobrze zbilansowane i różnorodne. Osoba zamawiająca określa swoje zapotrzebowanie energetyczne, a także rodzaj diety, na przykład wegetariańską czy paleo. Najczęściej w firmach zajmujących się cateringiem dietetycznym można bezpłatnie skorzystać z usług dietetyka, który zaplanuje dietę odpowiednią do naszych potrzeb.

Jak wygląda dostawa dań?

Dania są dostarczane na cały dzień lub dwa dni w specjalnych pudełkach. Wszystkie dania są przygotowane do zjedzenia – niektóre trzeba podgrzać, ale też nie wszystkie. Atutem diety pudełkowej z pewnością jest to, że dania są różnorodne. W ciągu jednego tygodnia nie otrzymamy tych samych dań. Kontrola dietetyka nad procesem powstawania dań gwarantuje ich odpowiednią wartość odżywczą. Plusem jest także oszczędność naszego czasu, ponieważ dostajemy gotowy do spożycia produkt, nie tracąc czasu na obróbkę poszczególnych składników. Dieta pudełkowa może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają mało czasu lub nie lubią gotowania. Minusem tego rodzaju żywienia się jest z pewnością cena, która nie należy do najniższych. Podkreślić jednak warto, że oszczędzamy swój czas, bo dostajemy gotowy produkt. Tak czy inaczej dieta pudełkowa cieszy się u nas coraz większą popularnością.